- W zdrowym ciele zdrowy duch -psychodietetyka dzieci
- Rola aktywności ruchowej
- niebezpieczne zabawy
- Percepcja wzrokowa
- Zachęcamy do wspólnego czytania
- Magiczna Moc Bajek
- Adaptacja dziecka do przedszkola
- Samodzielność dzieci
- Koncentracja uwagi dziecka
- Boże Narodzenie
- Kompetencje emocjonalno-społeczne
- Kodowanie w przedszkolu - co to właściwie jest?
- Dlaczego trzeba czytać dzieciom?
- Komputer w życiu dziecka. Wpływ mediów na psychikę dziecka
- Współpraca przedszkola z rodzicami
- Przedszkolak w świecie liczb
- Zaspokajanie dziecięcych potrzeb, a spełnianie ich zachcianek
- Rola zabawy w życiu dziecka
- Co to jest ADHD ?
- Już wakacje!
- Wierszyki masażyki - jako forma rozwoju i relaksacji
Mądre bajki na trudne czasy
W tych trudnych czasach nie jest łatwo godzić obowiązki rodzica z pracą. Ważne jest, abyśmy wzajemnie się wspierali - dobrym słowem czy inspiracją. Dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z „Mądrych bajek z całego świata”. Prócz bajek czytanych przez artystów, udostępniamy też ćwiczenia i porady, które pomogą w rozmowie o emocjach i budowaniu relacji z najbliższymi.
Jak zacząć?
1) Wybierzcie bajkę pasującą do tematu, który chcecie poruszyć – czy to będzie poczucie wdzięczności, zazdrość czy niepoddawanie się, kiedy coś nie wychodzi. Wszystkie bajki, które znajdziecie w serwisie SoundCloud, oznaczone są poruszanymi w nich zagadnieniami kluczowymi i udostępnione w formie utworów audio (czytanych przez znane osoby) i tekstów do samodzielnego czytania.
2) Do każdej przygotowana jest propozycja pytań do rozmowy z dzieckiem (na końcu tekstu bajki). Te pytania to inspiracja – możecie wymyślić inne, które pomogą Wam poruszyć ważny dla Was temat Postarajcie się prowadzić rozmowę tak, by wyeksponować najważniejszy wątek podjęty w bajce np. współpracy z drugim człowiekiem (o skrzatach z Kolumbii), nieoceniania innych ludzi (historia Prana z Indii), niekrzywdzenia (o które upominała się bohaterka bajki z Suazi/eSwatini) czy doceniania tego, co się ma (o czym przekonują się Naima i Maisa z Bangladeszu).
3) Możecie też skorzystać z zadań, kolorowanek i łamigłówek przygotowanych do zabawy po wysłuchaniu bajki – znajdziecie je na naszej stronie, w części „pobaw się z dzieckiem – zadania do bajki”.
Życzymy Wam wzmacniających rozmów i dobrego czasu razem!
Wszystkie bajki dostępne są w serwisie SoundCloud - LINK. Materiały dodatkowe znajdują się na naszej stronie - LINK.
żródło:KulczykFoundation